Mistroství republiky v běhu do vrchu 2015

15.8.2015

ZPĚT

Nechťáci

Dolní Morava

Minulý rok se nám závod moc líbil a tak jsme letos vyrazila celá rodina a přidal se k nám Vráťa. Opět tedy v Dolní Moravě u chaty U slona jsem se sešli. Já s Vráťou jsme běželi celý dlouhý závod a Lukášek, Tomík a Hedvika šli lidový běh. Počasí nám přálo, bylo sice teplíčko, ale sluníčko se přeci jen trochu schovávalo za takovým oparem. Zaregistrovali jsme se a Hedvika s dětmi odjela na start pod Vilemínku a já s Vráťou šli na náš start k obecnímu úřadu. Na obou startech se vyráželo v 11 hodin dopoledne. Opět nervozita před startem a výstřel a frčeli jsme do kopce kolem kostela a pak traverzem pod bobovou dráhu, kolem hotelů až k mramorovému lomu pak k mléčnému pramenu až po Vilemínku, kde bylo občertsvení. Tam jsem byl asi za 48 minut. Dal jsem si ionták, namočil hlavu a krk a pokračoval jen v rychlé chůzy. Skoro na konci kleče jsem potkal Hedviku s dětmi - lokl jsem si minarálky a frčel dál. Tomík běžel se mnou, ale pak jsem mu před pramenem utekl. V cíli jsem byla za 1:33, pak jsem se vrátil naproti Tomíkoj a ještě pro Lukáška. Ten to celé vyšel sám bez řečí (povídalal Hedvika). Jen nad pramenem jsem ho kousek nesl asi 150 metrů. A pak došla i Hedvika, dali jsme sváču a čekali na Vráťu. Ten za chvili došel. Trápil se a měl problémy s bolestí zad, ale nevzdal to a došel to. Dolů jsme pak šli společně. Trochu nám cestou zabouřilo a pod Vilemínkou jsme počkali na bus a ten nás odvezl až k chatě U slona. Tam už trochu pršelo a docela se i rozpršelo na cca 20 minut. Pak přestalo a my mezi tím se šli najíst co jsme měli v ceně oběd a pití. Pak jsem se jel projet s Tomíkem a Lukáškem na bobovou dráhu co jim maminka slibila. Nestihli jsme začátek vyhlášení a Vráťa nám pak volal, že Lukáška vyhlásili jako nejmladšího závodníka, tak jsme se pak přihlásili a šel na podium a dostal balíček sladkostí. Pak byla tombola kde Hedvika vyhrála nějaký malý balíček a frčeli jsme domů.

Závěr

Závod byl opět super a myslím, že za rok se opět uvidímě v Dolní Moravě. Lukáška to byl první výšlap na Kralický Sněžník a hned závodní a Tomíka druhý výšlap. Lukášek se pak druhý den ptal, kdy zase pojedeme na ten kopec. Jsem rád že se to všem líbilo a počasí bylo taky super.

Výsledky

Tomáš čas 1:33:13 celkové pořadí hlavního závodu 126. z 208 a v kategorii 65. z 86

Vráťa čas 2:04:44 celkové pořadí hlavního závodu 191. z 208 a v kategorii 82. z 86

Tomík čas 1:39:46 lidový běh 82. z 88

Lukášek čas 1:40:01 lidový běh 83. z 88

Hedvika čas 1:40:15 lidový běh 84. z 88